Silifke

e-Posta Yazdır PDF

 

Silifke eşsiz güzellikteki denizi, koyları, tarihi dokusu ve doğası ile Dünya’nın keşfedilmeyi bekleyen, cennetten bir köşesi gibidir.Turistik olarak bakir bir çok yöresi vardır.Her çeşit kuş ve balığın bulunduğu uluslararası koruma alanı olan Göksu Deltası, ilçeye can veren Göksu Irmağı, Toros’ ların yeşil doğası ve tertemiz havasının her köşesinde hissedildiği yaylalarıyla bir doğa harikasıdır.

Antik çağlardan buyana Silifke ve yakın çevresinin Akdeniz ile bağlantısını kuran Taşucu limanı, Silifke için önemli bir yere sahiptir. Akdeniz’in incisi Taşucu, Susanoğlu ve Kızkalesi denizi ve koyları ile dört mevsim güzellikleri yansıtmaktadır.Denizi ve güneşi dışında bir çok tarihi mekanı da bulunan Silifke tam bir açık hava müzesidir.

Efsanesiyle ünlenen Kızkalesi ve ilçe merkezinde bulunan Silifke Kalesi, Göksu ırmağıyla özdeşleşen tarihi taş köprüsü, Roma Tapınağı, Tekiranbarı Sarnıcı, Aleaddin Camii, Reşadiye Camii, Atatürk Evi Müzesi, Mezgit Kale, Zeus Tapınağı, Paslı, Üç Güzeller Mozaiği, Cennet ve Cehennem Obrukları, Ayatekla (Meryemlik), Uzuncaburç tarihi kalıntıları, Demircili Yukarı Anıt Mezarı, Dilek (Astım) Mağrası Silifke’ nin tarihi dokusunu oluşturur.

 

 
Buradasınız: Ana Sayfa

İletişim

Harita da görmek için buraya tıklayınız.
  • Tel: +90 (324) 712 03 33
  • Fax: +90 (324) 712 09 99
  • Email: info@silifkediyaliz.com.tr
  • Adres:Göksu Mah.Atatürk Bulvarı.Ceylaner Apt.Zemin Kat No:103/A Silifke/Mersin/TÜRKİYE