Silifke

Donanım

e-Posta Yazdır PDF

Modern teknoloji ürünü olan 14+1 Braun Diyalog marka Hemodiyaliz cihazları
DWA Modula Revers osmoz su arıtma sistemi
Kablosuz internet erişimi
HepatitB ve C  hastalarına ayrı oda ve cihaz
Her hastanın yatağında bulunan LCD ekranlı televizyon ve kulaklık  ile birlikte TV  izleme imkanı
Bay bayan soyunma odaları
Klimalı 3 adet  servis aracı

 3 sn içinde devreye giren Jeneratör , regülatör sistemi ve güç kaynağı
 
 Acil bir durum karşısında taşınabilen  Defibrilatör ve Monitörlü EKG, Larengeskop cihazları

 

DWA SU SİSTEMİ


Diyaliz merkezimizde kullanılan su sistemi Dia-Water olarak adlandırılan, hastaların, doktorların ve  teknisyenlerin bütün özel ihtiyaçlarını karşılayacak farklı bir su kalitesi sunmak ve  endüstride  kullanmak için yapılmış yüksek kalitede hemodiyaliz suyu üreten bir su sistemidir. Standartlara uygun su kalitesi sunarak geleceğe de  ışık tutmaktadır. Bu amaçla, su sistemimiz , uluslar arası standartlara ve düzenlemelere (Avrupa Farmakopisi, AAMI standartları, diyalizde Avrupa’daki en iyi uygulama standartları) dayanarak son çıkan  bilimsel tıp ve teknik bilgi üzerine kurulmuştur. Dia-Water su sistemleri, merkezimizde tedavi gören her hastaya sunulmaktadır. Standartlara uyarak ve belirtilen gereklilikleri yerine getirerek sonuç alacağımıza ve böylece hastalarımızın yaşam kalitesini arttırarak misyonumuzu gerçekleştireceğimize inanıyoruz.  

 

 

Hastalar, hemodiyaliz tedavisi sırasında, oldukça fazla miktarlarda diyaliz sıvısına maruz kalırlar. Bu sıvı, hastanın kanındaki atık ürünleri uzaklaştırmada kullanılır. Diyaliz sıvısının %95’inden fazlası sudur ve bu sıvı hastanın kanından seçici olmayan diyaliz membranı ile ayrılır. Bu membran arıtılmamış ham suda bulunan pek çok zararlı maddeyi geçirdiği için, diyaliz sıvısını mümkün olduğunca kirleticilerden uzak tutmak gerekir. Günümüzde diyaliz sıvısının kalitesi, biyokimyanın en önemli konusu olarak kabul edilir. Klinik veriler, diyaliz sıvısındaki kirleticilerin, hemodiyaliz hastalarının akut ve kronik problemlerine(kemik hastalığı, hemoliz, kronik iltihaplanma veya anemi gibi) katkıda bulunduğunu gösterir.(Aşağıdaki tabloya bakınız.)

 

KİRLETİCİ

SEMPTOM

Alüminyum

Ensefalopati, kemik hastalığı, anemi, miyokardiyal disfenksiyon

Kalsiyum, Magnezyum

Sert su sendromu, hipertansiyon, başağrısı, mide bulantısı, kusma

Florür

Kemik hastalığı

Nitrat

Methemoglobinemi, hemoliz, hipotansiyon, mide bulantısı, kusma

Bakır

Akut hemolitik anemi, ateş, karaciğer hasarı, mide bulantısı, kusma

Çinko

Anemi

Sodyum

Hipertansiyon

Potasyum

Kardiyak aritmler

Kadmiyum, Magnezyum

Kemik hastalığı

Kloramin

Anemi, hemoliz

Sülfat

Metabolik asidof, mide bulantısı, kusma

Selenyum

Nöropatl, anemi

Bakteri

Mide bulantısı, kusma, ateş, başağrısı, üşüme, kas ağrısı, hipotansiyon, sepsir

Endotoksin

Mide bulantısı, kusma, ateş, başağrısı, üşüme, kas ağrısı, hipotansiyon, şok,artmış katabolizma, ß2-microglobulin amiloidoz, osteopeni, eritropoietin direnç

Ekzotoksin ve diğer mikrobiyal ürünler

Mide bulantısı, kusma, ateş, hipotansiyon, hepatit, katabolizma, ß2-microglobulin, amiloidoz, osteopeni, eritropoietin direnç

 

Su arıtma sistemini oluşturan temel ekipmanların listesi aşağıda verilmektedir.

 

SAYI 

SU ARITMA SİSTEMİNİ OLUŞTURAN EKİPMANLAR

1

Su ölçer

2

Temizlenebilir kaba partikül filtresi

3

Geri akışı önleyici donanım

4

Basınç sayacı&numune alma yeri

5

Ham su tankı

6

Pompa

7

Kartuş Filtre

8

Kum Filtresi (Çoklu Filtre)

9

İkili Yumuşatıcı Filtre (Tuz tankıyla birlikte)

10

Birincil Karbon Tankı

11

İkincil Karbon Tankı

12

Ters Osmos Sistemi

13

Isı Dezenfeksiyon Cihazı


 

Oldukça kompleks olan su  arıtma sistemi cihazları, arıtımın etkili bir şekilde yürümesinde ve iyi kalitede su elde etmede tek başına yeterli değildir. Bu yüzden arıtmanın gerçekleştirilmesinde bir takım işlemler düzenli olarak yerine getirilmelidir. Bunun için su arıtma sistemini oluşturan cihazların günlük ve haftalık bakımlarının yapılması, düzenli olarak suyun analiz edilmesi, bakım ve servis faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve su arıtım sisteminin düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Bütün bunların dışında acil durumlarda   işleme konulabilecek bir eylemin olması da hastalarımıza iyi bir su kalitesi sağlamamız açısından önem taşır.

Dıa-Water Su Arıtma Sistemlerinde yapılması gerekenlerin hepsi, Dia-Water Su Arıtma Sisteminin felsefesi üzerine kurulmuştur. Bu felsefe, klinik kanıtlar, gerçekler ve ayrıca son zamanlarda yapılan tartışmalara dayanmaktadır. Bu tartışmalar,  mikrobiyal kirlenme tehdidi ile ilgilidir. Bugünün ve geleceğin iddiası, suyun ilk giriş noktasından diyaliz makinalarına verilen noktaya kadar olan mikrobiyal kirlenmeyi önlemektir.

Dia-Water Su Arıtma Sistemlerinin felsefesi, mikrobiyal kirliliği azaltmak yerine suyun ilk giriş noktasından itibaren bu kirliliği önlemektir.

Dia-Water Su Arıtma Sistemi felsefesinden yola çıkarak ve yapılması gereken işlemleri yerine getirerek, hastalarımızın yaşam kalitelerini arttıracağımızı ve iyi bir standart oluşturacağımızı umuyoruz

 

 

 

Son Anketimiz

Merkezimizin Sağladığı Hizmetler Sizce Yeterli mi?
 
Buradasınız: Ana Sayfa Donanım

İletişim

Harita da görmek için buraya tıklayınız.
  • Tel: +90 (324) 712 03 33
  • Fax: +90 (324) 712 09 99
  • Email: info@silifkediyaliz.com.tr
  • Adres:Göksu Mah.Atatürk Bulvarı.Ceylaner Apt.Zemin Kat No:103/A Silifke/Mersin/TÜRKİYE